O Arabesce

Soukromá baletní škola Arabeska byla založena v roce 2000 a pod vedením Daniely Pokové, bývalé členky baletu ND a zkušené pedagožky, působí v Újezdě nad Lesy. Arabeska je v českém i mezinárodním baletním prostředí již zavedená značka s dlouhodobou tradicí a je ověnčena řadou úspěchů (přes 160 medailí). Za uplynulé roky prošly Arabeskou stovky žáků, někteří si zde obohatili život baletem na amatérské úrovni a některé škola připravila ke studiu na Taneční konzervatoři v Praze. Výuka klade důraz na přirozený projev dítěte v pohybu a tanci a vychází ze základů klasického baletu. Mimo klasického a scénického tance se v Arabesce vyučuje tanec moderní (jazz dance, contemporary), který vede Tereza Chladová, absolventka soukromé taneční konzervatoře v Praze. Veškeré kurzy  jsou určeny nejen pro děti, ale mohou je navštěvovat i dospělí!

Význam Arabesky nespočívá v tom, že za rok nebo za dva budete mít doma primabalerínu, ale umožní dětem poznat krásu tance a hudby umocněné pohybem. Prohloubí jejich estetické cítění a naučí je dovednostem, které pozitivně ovlivní a obohatí jejich život.

Hlavním předpokladem pro přijetí do Arabesky je skutečnost, že dítě chce na hodinu samo, nebojí se, dobře slyší hudbu a má smysl pro rytmus. 

Balet je běh na dlouhou trať a je třeba hodně trpělivosti, píle a nadšení, než se dostaví první viditelné výsledky. Vždyť teprve po 2-3 letech se dítě naučí své tělo ovládat tak, že se může přistoupit k náročnější baletní výuce. Aby se balet nestal pro dítě trápením, ale radostí, nesmí chybět mimo píle dostatečné fyzické a duševní předpoklady. Přijímají se děti od 5 let, které dovedou udržet v hodině pozornost.

Vyučování Arabesky probíhá v novém baletním sálu, který patří mezi nejmodernější a největší baletní sály v České republice. Byl postaven v roce 2013 a disponuje ohromnou rozlohou 111 m2. Je vybaven baletizolem, desetimetrovou zrcadlovou stěnou, kvalitní audiovizuální technikou a pianinem. V sálu je také speciálně odpružená podlaha, která zajišťuje vyšší komfort pro tanečníky.

Samozřejmostí jsou toalety a sprcha. Ve všech časech, kdy se nekoná výuka, je možné si sál pronajmout (k dispozici je i menší sál). Dané prostory jsou vhodné pro jiné pohybové lekce (jóga, různé moderní tance, bojová umění apod.) nebo pro jednorázové zkoušení na různá představení atd. Využití může být opravdu rozmanité. Cena je dle dohody. Pro bližší domluvu nás kontaktujte.

AKTIVITY ARABESKY

Dvakrát do roka se koná baletní představení v Salesiánském divadle v Kobylisích. Jednou měsíčně účinkují vybrané děti ve Smetanově síni Obecního domu v Praze spolu s profesionálními umělci. Několikrát v roce děti absolvují soutěže pro mladé amatérské tanečníky, kde se umísťují na předních místech. Každý rok v létě mají děti možnost strávit týden v krásném prostředí v Jizerských horách na baletním soustředění, kde je čeká, mimo denního tréninku, mnoho her a zábavy. Děti mají možnost se pravidelně účastnit tanečních workshopů s předními sólisty Národního divadla a  víkendových příměstských soustředění. 

 

Naši pedagogové

 

Daniela Poková - majitelka baletní školy Arabeska

baletka, pedagožka, choreografka


Výuka baletu skupin A, B a C, Contemporary + graham techniky, baletu pro dospělé, cvičení pro maminky s dětmi. 

Začínala v baletní přípravce Národního divadla a poté pokračovala ve studiu na Taneční konzervatoři v Praze. Po absolutoriu se stala členkou Národního divadla v Praze. Externě spolupracovala se zahraničními agenturami a hostovala v souboru Ballet Prag. Tančila například v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Francii, Španělsku, Japonsku, Švédsku nebo Norsku.

Je spoluzakladatelkou uměleckého sdružení Balet-koncert, ve kterém působí jako tanečnice a choreografka. Ve Smetanově síni Obecního domu v Praze se pod jejím vedením uvádějí baletní představení v koncertním provedení, např. Galakoncert Carmen, Galakoncert The Best of Classics, Bolero, Kouzelná flétna a Slovanské tance.

Těžiště její práce však spočívá v pedagogické činnosti. V roce 2000 založila soukromou baletní školu Arabeska.

Dominika Poková

Členka Baletní školy Arabeska

Výuka baletu skupiny B1 a B2